09223825760

کاربرد ریموت کنترل جرثقیل در صنایع

7 / 10
از 6 کاربر

کاربرد ریموت کنترل جرثقیل در صنایع

یکی از موضوعات مهم در صنایع برای افزایش محصول، کاهش هزینه های تولید و بالا بردن میزان بهره وری و راندمان، بهبود روش های جابجایی و انتقال است در این میان سیستم های جابجایی مانند جرثقیل ها و ریموت کنترل SAGA  نقش اساسی را در صنایع ایفا می کنند.

استفاده از ریموت کنترل SAGA نه تنها باعث تسریع امور، بلکه باعث افزایش بهره وری و صرفه جویی در هزینه ها می شودکه می تواند ایمنی را نیز در صنایع مربوطه تامین کند.

ریموت کنترل جرثقیل در کارگاه ها و جرثقیل های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد، که می توان این ریموت را در حالت های روشن، خاموش، بالا، پایین و چپ و راست استفاده کرد.قطعات این دستگاه ریموت کنترل جرثقیل به صورت اورجینال و قابل تعویض و یا قابل تعمیر است که کلیه ریموت کنترل ها با ضمانت اصل بودن و دارای کیفیت بالا ارائه می شوند.این ریموت ها دارای برد بالایی هستند.

کاربرد:

این مدل از ریموت کنترل ها در جرثقیل های تک ریلی و سالن های کوچک دارای محیط نیمه صنعتی کاربرد دارند.این ریموت کنترل جرثقیل به صورت گسترده ای برای تجهیزات بالابر، ماشین آلات ساخت و ساز، بارگیری کالا، سیستم تامین آب، صنایع شیمیایی، فرایند ساخت استیل استفاده می شوند که می توانند با کنترل های رادیویی مورد استفاده قرار گیرند.

مزایا:

1 – استفاده از این فن آوری کنترل کاملی را برای ماشین آلات صنعتی فراهم می کند.

2 – بسیاری ازجرثقیل ها با تکنولوژی کنترل رادیویی یا ریموت کنترل جرثقیل تجهیز شده اند که باعث می شود مواد را پیرامون انبار یا مکان کاری حرکت دهیم.

3 – بجای اینکه دو اپراتور فعالیت کنند، راهنمایی و هدایت مواد توسط جرثقیل توسط همان شخص انجام می شود و اپراتور های کمتری مورد نیاز هستند و اپراتور می تواند دور تر از جرثقیل حرکت کند، که باعث ذخیره ی ساعت کاری اپراتور می گردد.

4 – امنیت کاری را بالا می برد.

5 – یکی از مزایای استفاده از ریموت کنترل جرثقیل  L6 حفاظت اپراتور در برابر آسیب های ناشی از نزدیک شدن به بار های خطرناک است.

6 – بهره وری و دقت بالا در جابجا کردن اجسام که این امر به دلیل تسلط کافی اپراتور است.

ریموت کنترل جرثقیل وسیله ای است که ایمنی کاربر را با فراهم کردن هدایت جرثقیل افزایش داده و خطرات کاربر را کاهش داده است. طراحی این ریموت ها به گونه ای است که معمولا از یک گیرنده متصل به جرثقیل و یک فرستنده سبک با امکان استفاده توسط یک دست کاربر تشکیل شده اند تا کاربر آزادی عمل و ایمنی بیشتری داشته باشد. علاوه بر آن جرثقیل های صنعتی توسط اپراتور های انسانی فعالیت می کنند که این جرثقیل ها توسط ریموت های کنترلی هدایت می شوند. در چنین مواقعی، فعالیت های اپراتور توسط سیگنال های دستی شخص بیرون جرثقیل هدایت می شود. ریموت کنترلSAGA در مقابل تداخل فرکانس ها ایمن هستند یعنی دارای فرکانس های منحصر به فردی هستند و یا اگر تداخل ایجاد شود، با فشار مجدد دکمه فرکانس جدیدی برای ادامه کار پیدا می کنند.

در بعضی موارد بجای استفاده از فرستنده های دارای دگمه از جوی استیک (Joy Stick) استفاده می شود.

در دهه های اخیر تکنولوژی پیشرفت کرده است به گونه ای که جرثقیل ها می توانند توسط ریموت کنترل فعالیت کنند. در حالیکه این تکنولوژی از سال 1960 مورد استفاده قرار گرفته و در طی سال ها با سیستم های جدید که امنیت بیشتر و ذخیره پولی را فراهم می کند، پیشرفت کرده است.

2 تکنولوژی استاندارد برای ریموت کنترل جرثقیل SAGA شامل سیگنال های فرکانس رادیویی و نور مادون قرمز می باشد. در حالیکه هر دو در دسترس هستند اما فرکانس رادیویی رایج تر است و حدود 98 درصد بازار را پوشش میدهد، بدلیل اینکه مزیت های آن از تکنولوژی نور مادون قرمز بیشتر است.

1مجموع 3 مقاله
ریموت کنترل جرثقیل چیست؟

ریموت کنترل جرثقیل چیست؟

در این مقاله از گروه تجهیزات افرا در خدمت شما هستیم تا به تعریف ریموت کنترل جرثقیل بپردازیم و با کار ...
ریموت کنترل جرثقیل ساگا و انواع آن

ریموت کنترل جرثقیل ساگا و انواع آن

ریموت کنترل جرثقیل و قطعات آن توسط گروه تجهیزات افرا با مناسب ترین قیمت ارائه می شود. کنترل از راه د ...
ریموت کنترل جرثقیل و کاربرد آن

ریموت کنترل جرثقیل و کاربرد آن

خرید ریموت کنترل جرثقیل اصلی را از گروه تجهیزات افرا انجام دهید. رادیو کنترل یا ریموت کنترل جرثقیل د ...
1مجموع 3 مقاله
ارسال نظر و نظرات ثبت شده